ششمین دوره لاک‌پشت پرنده با حضور گلی امامی، محمود برآبادی، مهدی فیروزان و اعضای هیئت داوران جایزه لاک‌پشت پرنده عصر 6 اسفند ???? در شهر کتاب مرکزی برگزار شد.

این آیین در حالی برگزار شد که جمع زیادی از کودکان و خردسالان با لباس‌های رنگی و گوناگون برگرفته از شخصیت‌های مختلف داستانی مانند شنل قرمزی، شازده کوچولو و پری مهربان در سالن حضور داشتند و روی بالشتک‌هایی که برایشان درنظر گرفته شده بود با شعرها، نمایش‌ها و سرودهایی که برایشان درنظر گرفته شده بود همخوانی می‌کردند.

در این مراسم نشان ویژه لاک‌پشت پرنده به گلی امامی و کیانوش غریب‌پور برای حضور موثر در گروه فرهنگ و هنر کودک و نوجوان اهدا شد.

در ادامه مراسم نشان‌طلایی لاک‌پشت پرنده به شبون داد نویسنده‌ رمان کودک باتلاق از انتشارات پیدایش و لوح تقدیر برای مترجم کتاب بیتا ابراهیمی اهدا شد.

بیتا ابراهیمی درباره این کتاب گفت: «کودک باتلاق» آخرین اثر شبون داد، بود. اومبتلا به سرطان بود و به همین دلیل می‌توان این کتاب را بیانیه‌ای برای زندگی دانست.

این مترجم افزود: در این رمان‌داستان نوجوانی بیان می‌شود که در آستانه بزرگسالی با چالش‌هایی در زندگی مانند عشق، مرگ،مبارزه برای آزادی  و ... مواجه می‌شود و یاد می‌گیرد باید با دید بازتری انتخاب کند. درواقع ما به نوجوانان آگاهی می‌دهیم تا آن‌ها با دید بازتری انتخاب کنند.

ابراهیمی در ادامه درباره ترجمه گفت: مترجم باید تلاش کند باورهای فرهنگ بیگانه را به گونه‌ای منتقل کند که مخاطب فارسی‌زبان با متن احساس بیگانگی نکند و من همه تلاشم را انجام دادم تا این کار را در ترجمه انجام دهم.