مجموعه طنز 5 جلدی «دامی مومیایی» از سوی انتشارات پیدایش منتشر شده است.

تازه ترین عنوان مجموعه کودک  به قلم توسکا منتن  و ترجمه پیمانه قماشچی  در 5 جلد منتشر شده است. دامی، کودکی مومیایی شده است که قرن‌ها بعد، بر اثر یک حادثه زنده می‌شود. ماجراهای زندگی این کودک مومیایی عصر کهن در زمان معاصر مخاطب را هم می‌خنداند و هم گاهی می‌ترساند...

خب چه می کنی؟ اما حالا فکر کن بعد از آنکه چشم هایت را بستی و تا ده شمردی هنوز همان جا دراز به دراز افتاده باشد...بعد از اینکه تا بیست هم شمردی همین«طلسم موکاتاگارا» عنوان اولین مجموعه  دامی مومیایی است که در خلاصه آن آمده است: «فکرش را بکن اسمت خوس خوتس باشد و تاحد مرگ پسری معمولی باشی،توی کسل کننده ترین روستای دنیا زندگی کنی و یک روز وارد اتاقت بشوی و حس کنی بوی گندی آنجا پیچیده .اطرافت را بگردی و یکدفعه ببینی یک مومیایی تو تختخوابت خوابیده. طور...بعدش چی کار می کنی؟

«آرامگاه آخناتون» عنوان دومین مجموعه دامی مومیایی است که در خلاصه آن آمده است:«دامی از صمیم قلب خوشحال است.بعد از یک سفر هیجان انگیز و پرماجرا دوباره به مصر برگشته تا با کمک خوس و کلاز آرامگاه پدرش فرعون آخناتون را پیدا کند.

«مجسمه نگهبان شاکابا» عنوان سومین مجموعه از دامی مومیایی است که در خلاصه آن آمده است:« دامی تصمیمش را گرفت:اگر نه بزرگ می شد و نه پادشاه باید در هر حال به اندازه پدرش فرعون معروف شود.او با اعتماد به نفس کامل در یک مسابقه خیلی سخت شرکت کرد.در این میان خوس نقشه دیگری کشیده بود.

«نقاب سوبک نفرو» عنوان چهارمین مجموعه از دامی مومیایی است که در خلاصه آن آمده است:«بچه های کلاس دامی و خوس اجازه داشتند توی یک کارناوال شرکت کنند.با کمک و راهنمایی دامی همه با هم یک واگن خیلی زیبا درست کردند.واگن رود نیل اما یک اتفاق خیلی وحشتناک دامی را مجبور به فرار کرد.هیچ کس نمی دانست او کجاست.»

این مجموعه 5 جلدی به تازگی از سوی انتشارات پیدایش منتشر و در کتابفروشی ها عرضه می شود.