Peydayesh   Peydayesh   Search
Peydayesh

شبکه های اجتماعی

باشگاه خوانندگان پیدایش


خرید آنلاین

خرید کتاب، خردسال، کودک، نوجوان، جوان، بزرگسال، نشر پیدایش، خرید آنلاین

نماد اعتماد الکترونیک

کتاب‌های برگزیده

منتخب آموزش و پرورش

نمایندگی‌ها

نمایندگی ها و مراکز پخش کتاب های نشر پیدایش

منتخب‌ شورای کتاب کودک


خبرنامه

خبرنامه و اخبار نشر پیدایش

مجموعه‌های پرفروش


طاقچه

فیدیبو


گزارش مراسم رونمایی مجموعه «قصه‌ای که دوستش دارم»
گزارش مراسم رونمایی مجموعه «قصه‌ای که دوستش دارم»

ترکیب موزونی از قصه‌ها و تصاویر


مراسم رونمایی و جشن امضای مجموعه‌ ده‌جلدی «قصه‌ای که دوستش دارم» روز سه‌شنبه 28 مرداد در محل فروشگاه مرکزی شهر کتاب برگزار شد. در این مراسم شکوه قاسم‌‌نیا، مسئول پروژه و علی‌اصغر سیدآبادی و هدی حدادی در جایگاه کارشناسان نشست صحبت کردند. همچنین بیشتر نویسندگان و تصویرگران کتاب‌های مجموعه نیز در مراسم حضور داشتند و در پایان از ایشان تقدیر شد.
حضور پررنگ مخاطبان و عموم علاقمندان به ادبیات کودک و نوجوان در کنار تعداد زیادی از  نویسندگان، تصویرگران و صاحب‌نظران این حوزه، مراسم رونمایی مجموعه «قصه‌ای که دوستش دارم» را پررونق کرده بود.


نشست مجموعه قصه‌ای که دوستش دارم


شکوه قاسم‌نیا، مسئول پروژه و یکی از نویسندگان مجموعه «قصه‌ای که دوستش دارم»:  ما فکر کردیم وقتی نویسنده‌ای سال‌ها داستان نوشته، بارها در جلسات نقد شرکت کرده و برای کتاب‌هایش جایزه گرفته است، سلیقه‌اش می‌تواند معیار خوبی برای انتخاب یک کتاب مناسب باشد. در جریان چاپ این مجموعه قرار بود هر نویسنده، قصه‌ای را که از میان داستان‌هایش بیشتر دوست دارد، انتخاب کند. به همین خاطر عنوان «قصه‌ای که دوستش دارم» را برای مجموعه انتخاب کردیم.

نشست مجموعه قصه‌ای که دوستش دارم


هدی حدادی، کارشناس: کودکانگی، گرافیک خوش آب و رنگ، روایت خوب، یونیفرم آزاد تصویرها و بسیاری از موارد دیگر از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های تصویرسازی این مجموعه به حساب می‌آید به اضافه اینکه هر کتابی به‌تنهایی، هویتش را حفظ کرده و در چارچوب یک مجموعه محدود نشده است. گرافیست‌های ما باید بدانند هرچه بیشتر در تولید آثارشان به فضای ذهنی کودک نزدیک شوند و او را درک کنند، نه تنها سطح کارشان پایین نمی‌آید بلکه اثری جذاب‌تر و مطلوب‌تر نیز تولید خواهند کرد.

نشست مجموعه قصه‌ای که دوستش دارم


علی‌اصغر سیدآبادی، کارشناس: در چند سال گذشته موجی از سریال‌نویسی شروع شده بود که صنعت نشر ما را در سطح کشور تحت تاثیر قرار داده بود؛ به این ترتیب که داستان‌های مجموعه بر یک شخصیت یا حوادث خاصی استوار می‌شد. مجموعه «قصه‌ای که دوستش دارم» خوشبختانه ضمن اینکه یک نگاه سریالی مناسب را حفظ کرده است، توانسته از جذابیت‌های مجموعه‌سازی هم بهره ببرد و این مسأله را در داستان و گرافیک هم رعایت کند.

همچنین در چند سال اخیر، کمیت کتاب‌های تألیفی و تصویری پایین آمده بود و مسائلی همچون گرانی کاغذ و مواد اولیه باکیفیت، باعث شده بود به تألیف، ضربه وارد شده و به ترجمه، بیشتر بها داده شود اما انتشار مجموعه «قصه‌ای که دوستش دارم» نشان داد می‌توانیم به دوره‌ای بازگردیم که کتاب‌های تصویری رواج بیشتری داشت.

نشست مجموعه قصه‌ای که دوستش دارم


مصطفی رحماندوست گفت: زمانی من فکر می‌کردم کتاب‌های داستان تک‌جلد برای مخاطب کودک و نوجوان بهتر است ولی براثر مرور زمان متوجه شدم اگر روال و پایه‌ی قابل‌قبولی در تولید یک مجموعه وجود داشته باشد اتفاقا اینگونه کارها می‌توانند مناسب‌تر باشند.
این کار سبب می‌شود به جای این‌که خانواده‌ها مدام به دنبال کتاب مناسب برای کودکان و نوجوانانشان باشند، بتوانند در یک نوبت حجم زیادی از قصه را برای آنها تهیه کنند و خیالشان راحت باشد که خوراک فکری بچه‌ها تا مدت زمان زیادی تامین شده است. به نظر من جمع شدن تعدادی از نویسندگان خوب و تولید این مجموعه «قصه‌ای که دوستش دارم»، کار بسیار ارزشمندی است و خوراک فکری بچه‌ها را برای یک سال تامین می‌کند.

نشست مجموعه قصه‌ای که دوستش دارم


در این مراسم همچنین محمدرضا شمس (نویسنده‌ی «سیبیل عمو»)، طاهره ایبد (نویسنده‌ی «خاله پیره  خاله پیرتره»)، شکوه قاسم ‌نیا (نویسنده‌ی «بزی که بود و بزی که نبود») و فرهاد حسن‌زاده (نویسنده‌ی «قصه‌ی درختی که خوابش می‌آمد») به قرائت بخشی از آثارشان در این مجموعه پرداختند.

نشست مجموعه قصه‌ای که دوستش دارم

نشست مجموعه قصه‌ای که دوستش دارم

نشست مجموعه قصه‌ای که دوستش دارم

نشست مجموعه قصه‌ای که دوستش دارم


به (ایمیل)
نام فرستنده
ایمیل فرستنده
توضیحات

کاتالوگ

کتاب‌های پیشنهادی این هفته


کتاب‌های در دست انتشار

کتاب‌های دردست انتشار، نشر پیدایش، کتاب خردسال، کودک، نوجوان، جوان، بزرگسال، طنز، ادبیات، ژانر وحشت، علمی، سرگرمی

بازیتاریخ به روز رسانی

ورود


نظرسنجی

نظر شما در مورد دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در این سایت چیست؟© 2013 - 2014 انتشارات پیدایش ذکر هرگونه مطلب، فقط با ذکر منبع مجاز است طراحی و برنامه نویسی:گروه مهندسی پویا